Internet Symetryczny a Niesymetryczny

Czym się różni internet symetryczny od niesymetrycznego?

Internet symetryczny to taki, w którym prędkość pobierania danych jest taka sama jak prędkość wysyłania danych. Oznacza to, że możesz równie szybko wysyłać i odbierać pliki, prowadzić wideokonferencje czy streamować treści. Internet niesymetryczny to taki, w którym prędkość pobierania danych jest większa niż prędkość wysyłania danych. Oznacza to, że możesz szybciej pobierać pliki niż je wysyłać, co może być problematyczne dla niektórych zastosowań.

Internet symetryczny jest zazwyczaj droższy i trudniejszy do uzyskania niż internet niesymetryczny, ponieważ wymaga lepszej infrastruktury i sprzętu. Internet symetryczny jest często oferowany przez dostawców internetu światłowodowego lub radiowego, podczas gdy internet niesymetryczny jest dostępny przez łącza telefoniczne, kablowe lub satelitarne.

Internet symetryczny jest zalecany dla osób i firm, które często wysyłają duże ilości danych lub potrzebują stabilnego i szybkiego połączenia w obie strony. Internet niesymetryczny może wystarczyć dla osób i firm, które głównie pobierają dane lub nie potrzebują wysokiej prędkości wysyłania danych.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty. Dane do kontaktu znajdziesz pod tym linkiem.

Ornet © 2020 | wykonanie THENEWLOOK